Mon01222018

Last update05:30:48 AM GMT

Back Yazarlarimiz Kardelen Uysal
Kardelen Uysal
137 cm ile 130 cm'in Aşk Hikayesi PDF Yazdır Email
Öykü
Yazan   
Cumartesi, 12 Mayıs 2012 14:37
Kardelen Uysal

Sokağa çıkıp oyun oynamak için bir bardak sütün bitirilmesinin şart koşulduğu; sokaklarda hayalden evrenlerde yaşanılıp, hayalden insanlarla tanışıldığı; koşu yarışlarına katılıp kazanmanın büyük önem taşıdığı; ağaçlara tırmanıp ağaç kesilince bir bardak süt ve çikolatalı keklerle göz yaşlarının durdurulduğu yaşlarda, bazen bazı çocuklar çocukluk aşkına tutulurlar. On yaşlarındayken, yine de bir insanın kaşına, gözüne, kirpiğine, diline, sözüne tutulmak mümkündür. O aşk ve o hisler on yaş büyüklüğünde yaşanır, on yaş olgunluğuyla medenice sorunlar çözülür ya da çözülmez. Ama on yaşında da aşk şimdiki kadar büyük bir olaydır aslında.

Son Güncelleme: Çarşamba, 16 Mayıs 2012 19:53
Devamını oku...
 
2012'ye İnanmıyorum, Ölmeye İnanıyorum PDF Yazdır Email
Deneme
Yazan   
Cuma, 25 Mayıs 2012 02:18
Kardelen Uysal

Küçükken, çok tuhaf bir korkuya kapılmıştım. Gerçek olmamaktan korkardım. Bir şekilde yaşadığım her şeyin rüya olmasından ödüm kopardı. Her şeyin; kendimin, hayatın gerçek olduğunu kanıtlamak için kendime, ayna karşısına geçer görüntümü izlerdim. Büyüdükçe bu korkum tuhaf hallere büründü. Biraz daha büyüdükten sonra tüm bu dünyanın Tanrı’nın gördüğü bir rüya olabileceği fikri geldi aklıma. Zaten o sırada okuduğum bir kitapta yazar ezanların Tanrı’yı uyutmak için bir ninni görevi gördüklerini yazmıştı. Bu satırla birlikte korkum iyice depreşti. Ya gerçekten biz birinin rüyasıysak ve o uyuyan uyanırsa? O zaman ne olacaktı?

Son Güncelleme: Perşembe, 31 Mayıs 2012 07:40
Devamını oku...
 
Adolf Hitler'in Histeri Krizi PDF Yazdır Email
Öykü
Yazan   
Pazartesi, 02 Nisan 2012 19:41
Kardelen Uysal

Adolf Hitler güzellik uykusundan yeni kalkmıştı. Aynanın karşısına geçip tütün kolonyası sürdüğü bıyıklarını tarayıp düzeltti. Bugünü kendisine tatil ilan etti. Fırında insan yakma emirleri vermekle filan uğraşamazdı. Sudoku çözmeye karar verdi. On dakika sonra tıkandı ve vazgeçti. Jimnastik yapan sevgilisi Eva’yı yanına çağırdı ve “hadi Eva ne olursun isim şehir hayvan oynayalım hadi” diye sıkıştırmaya başladı kadını. Hitler’in bu çocuksu halini kıramayan Eva isim şehir hayvan oynamayı kabul etti. Ancak Hitler Eva kendisini yendikçe hiddetleniyor, hiddetlendikçe de morarıyordu. Eva’ya yine rezil olmuştu. NLP yöntemi uygulayarak bir şekilde Eva’yı yine etkiledi.

Son Güncelleme: Salı, 03 Nisan 2012 05:05
Devamını oku...
 
Aldatılma Acısından Nasıl Kurtulunur? PDF Yazdır Email
Kişisel Gelişim
Yazan   
Salı, 05 Haziran 2012 19:08
Kardelen Uysal

Aldatılmak bir ilişkide insanın başına gelebilecek en talihsiz olaylardan biridir ve geleceğimizde, paranoya, güvensizlik gibi etkiler oluşturabilir. Aldatıldığımız zaman genel olarak neler hissederiz? En başta inciniriz ama çok. Sonra güvenimizi kaybederiz hem insanlara hem kendimize. Bir başkasına tercih edilmiş hissettiğimiz için değersizlik hissi sarar her bir yanımızı. Önce kendimizi sonra karşımızdakini ya da önce karşımızdakini sonra kendimizi suçlarız. Ama illa suçlarız işte bir şekilde birini. Dünyayı komploların döndüğü fink attığı bir yer olarak görmeye başlar umutsuzlaşırız.

Son Güncelleme: Çarşamba, 13 Haziran 2012 08:06
Devamını oku...
 
Alzheimer PDF Yazdır Email
Edebiyat
Yazan   
Pazar, 24 Haziran 2012 20:48
Kardelen Uysal

Zaman şimdiden koparılıp geçmişe sürüklenemez, insan her aynaya baktığında aynı kalamaz hatta bulutlar bile şekil değiştirir ve herkes bir evvel zamana bir de kalbur samanlara sahip olur şansı yaver giderse. Ve her şanslı insan zaman geçtikçe evvel zamanlarının arasından mutlu anıları çıkarır da teker teker sarılır koklar arada bir onlara. Ama bazıları, kaldırabileceklerinden fazlası geldiğinde başlarına ya da bebekliklerine yani şuursuz ve ölümsüz zamanlarına duydukları özlemden, bırakıp evvel, gelmiş, geçmiş zamanları düşünmeyi ve yaşamayı taa en başa dönerler. O yetişkin hatta yaşlı bedenlerine bir bebek kalbi, bir bebek aklı ve bir bebek dünyası yerleştiriverirler. Böylece çocukları anneleri olur büyük bedenli bebek kalpli unutkan yetişkinlerin. Yavaşça unuturlar aslında onlar;

Son Güncelleme: Cumartesi, 30 Haziran 2012 22:28
Devamını oku...
 
Aman Efendim PDF Yazdır Email
Deneme
Yazan   
Perşembe, 03 Mayıs 2012 13:30
Kardelen Uysal

Aman efendim hoş geldiniz ne iyi ettiniz de geldiniz. Ben kim miyim? Aman efendim yapmayın etmeyin, ben sonbaharda hala yeşil olan çimlerin üzerine düşen kuru yaprağım. Aman efendim nasıl tanımazsınız beni, ben kahvenize neşe kattığınız şekerin dışındaki kağıdım. Ah ah yoksa gözlerimden de mi anlamadınız benim her sabah kalktıktan sonra beş on dakika sonrasına ertelediğiniz  saat alarmı olduğumu. Şaka bir yana, ben aslında sizin, söylemek  isteyip söyleyemediğiniz kelimelerin tümü ve içinizden gelip yapamadığınız eylemlerin vücut bulmuş haliyim. Anladığınız üzere sizin deli saçması yanınızım. Aslına bakarsanız, en tehlikeli ve en eğlenceli yanınızım aynı zamanda. Ben sizin kamasutrasız yaptığınız seksim bir nevi, içinizden geldiği gibi haldur huldur. Ön sevişmesiz yaşadığınız sevişmelerim.

Son Güncelleme: Perşembe, 03 Mayıs 2012 21:35
Devamını oku...
 


Sayfa 1 / 13

Baska Dergi Site Haritası

Günlük Gazeteler

  • Hürriyet
  • Milliyet
  • Sabah
  • Akşam  
  • Cumhuriyet
  • Posta
  • Radikal
  • Zaman
  • Haber Türk
  • Vatan

Sağlık

Düşünce

Seyahat

Kültür Sanat

Spor