Mon01222018

Last update05:30:48 AM GMT

Back Yazarlarimiz Telin Roni
Kadınlık Meselesi Pembe Mesele
Baharı Karşılama PDF Yazdır Email
Gündem
Yazan   
Cumartesi, 17 Mart 2012 21:31
Telin Roni
Devlet olgusunu yok saymayı iş edinmişlere gülümseyerek bakıyorum her zaman. Halkın dilinden en iyi onlar anlıyor gibi geliyor bana. Devleti babası yahut bir büyüğü gibi benimseyenlerden ziyade halkın hizmetlisi olarak görenler takdir edilmelidir. Devlet kimdir? Neyi düzenlemektedir? Hatta bu düzenden halk ne derece memnundur?
Son Güncelleme: Cumartesi, 31 Mart 2012 02:46
Devamını oku...
 
Benim Yavaşça Deliren Ülkem PDF Yazdır Email
Siyaset
Yazan   
Cuma, 15 Haziran 2012 02:41
Telin Roni

Bunca şey karşısında nasıl sessiz kaldığımı soran insanlar var çevremde. Bu tip sorularına bile yanıt veremez oldum. Hatta kendimi hobilerime daha fazla yönelmişken buluyorum çoğu zaman. Oturup yazmak ya da tartışmak için doğru yerde miyiz? Zamanı geldi mi?

İnsanlara bakıyorum, bunlar konuşan fikir üreten fikirlerini haykıran insanlar. Bu bile artık ümit verici değil. Her şey kötüye gidiyordu zaten, artık herşeyin kötüye gittiğini çok daha fazla kişi biliyor.

Hobilerime dönüyorum:  Kendime biraz olsun nefes alacak yer bırakmak istiyorum. Kadınlık onurum, bedenim, vicdanım ve fikriyatım üzerinden onlarca adamın içinde ben hobilerimden bahsetmek istiyorum.  Ama kendime kadar.

Son Güncelleme: Cuma, 22 Haziran 2012 02:19
Devamını oku...
 
Bir Kızıl Elma Sivas PDF Yazdır Email
Siyaset
Yazan   
Salı, 03 Nisan 2012 07:11
Telin Roni
Bir şehirden bahsederken ilk önce aklınıza o şehirde gerçekleştirilen katliamlar geliyorsa, bir kere arkaya dönüp bakmak gerekir. Bu memlekette neler olup bitmiştir? Katliamlar, faili meçhuller, skandallarla dolu bir tarihi var Türkiye'nin. Bugün hiçbir şey olmamış gibi yapılması hayatın genel akışına aykırı da olsa ara sıra çıkan çatlak sesler en azından gürültüler için de kendini duyurmaktadır.

Gerek alanlara çıkarak, gerekse klavye başlarında çatlak sesler olmaya devam etmesi, bu ülkenin geleceğine ileteceği kötü anıların azalmasının başlıca nedeni olacaktır. Devletler yedikleri kızıl elmaların gizlemeye çalıştıkça kanlı tükürükleri onları her zaman ele verecektir.
Son Güncelleme: Salı, 03 Nisan 2012 20:32
Devamını oku...
 
Günün Anlam Ve Önemini Anlatmayan Yazı PDF Yazdır Email
Siyaset
Yazan   
Pazartesi, 23 Nisan 2012 00:52
Telin Roni

Kutlamak istemediğiniz bayramları hatırlayınız. Sabahın kör vaktinde hazırlanıp okul önünde sıra sıra bekleyip şiir okuma sıranızı beklediğiniz, yahut okuyan arkadaşlarınızı alkışladığınız zamanları. Belki de tam aksi, isteye isteye danslar,gösteriler anımsadığınız bayramlardır o bayramlar. Çocuktuk çünkü çocukluk bayramıydı onlar.


Bugün 23 Nisan ve dünya üzerinde sadece çocuklara ithaf edilmiş tek resmi bayram. Bu yüzden başka ülkelerden gelen misafir çocuklar olur, gelirler ve kutlamalarını gerçekleştirip dönerler. Bu ülkeye başka ülkelerden çocuklar gelir bayram kutlamak için. Peki ya bizim çocuklarımız?

Son Güncelleme: Salı, 12 Haziran 2012 09:49
Devamını oku...
 
Kadınlık Meselesi Kolay Mesele PDF Yazdır Email
Siyaset
Yazan   
Pazartesi, 25 Haziran 2012 11:27
Telin Roni

Bundan aylar evvel Kadınlık Meselesi Pembe Mesele başlıklı bir yazı yazmıştım. Kadınlık olgusunun pembe sınırlarla çevrelenerek nasıl toplum algısından uzaklaştırıldığını anlatmaya çalışmıştım.

Fakat gidişat gösteriyor ki, pek muhterem devlet babamızın üzerimizde daha değişik garip oyunları dönmekte:

İktidar parti olan AKP hükümeti islam inancı üzerinden aldığı oylarla bu zamana kadar yavaş yavaş gizli gizli ürkütmeden bu seneye kadar geldi. 2. döneminde oluşunun verdiği motivasyonla artık alıp başını gitmekte sakınca görmemekte. Oy almak amacıyla yapılmış sağlık ve yol ulaşım alanındaki hizmetlerle (hizmet: deprem vergileriyle yol yapmak

Son Güncelleme: Cumartesi, 30 Haziran 2012 22:28
Devamını oku...
 


Sayfa 1 / 2

Baska Dergi Site Haritası

Günlük Gazeteler

  • Hürriyet
  • Milliyet
  • Sabah
  • Akşam  
  • Cumhuriyet
  • Posta
  • Radikal
  • Zaman
  • Haber Türk
  • Vatan

Sağlık

Düşünce

Seyahat

Kültür Sanat

Spor