Mon01222018

Last update05:30:48 AM GMT

Back Yasam

BAŞKA DERGİ | YAŞAM

Başka Dergi Yazı Arşivi | Eğlence ve Yaşam Bölümü

Yeni Nesle Yeni Kalp

 • PDF
Reklam

Mercedes-Benz’den mükemmel kombinasyon.

Bir otomobilden beklentileriniz nelerdir? Konfor? Lüks? Ekonomi? Peki, tüm bunları tek bir otomobilden bekleyebilir misiniz?

tekli-a-serisi--20140303101430319

Söz konusu Mercedes-Benz ise, evet!

Yeni nesil kompakt otomobiller A, B ve CLA Serileri şimdi 1.5 litre dizel ve otomatik. 1.5 litre hacminde ve 109 beygir gücündeki motorlarıyla düşük yakıt tüketimi sunarlarken, 7G-DCT çift kavramalı otomatik şanzımanlarıyla ise kullanım rahatlığı sağlıyorlar. Detaylı bilgi için www.mercedes-benz.com.tr'yi ziyaret edin.

 

Bir boomads advertorial içeriğidir.

 

Add a comment

Tutamadım Kendimi

 • PDF
Zeynep Arpacı

Evet o ânı ben de yaşadım.. O çaresiz duyumu aldım ben de. Konuşamadım. “Şey” dedim. İşte, “ne okuyorsun bu aralar?” “Amin Maalof” dedi; ama gerisini hatirlamiyorum. Sonra “kapatmam lazım” dedim, “annem çağırıyor”. Ama yok. Mutfak çağırıyordu. Kurukahveci Mehmet Efendi ve cezve ve mutfak lambası ve kepçe ve ocağın ateşi ve bir sürü fanzin funzin filancalar çagırıyordu. Telefonu sakince kapatıp mutfakta ki yüzlerce ıvır zıvıra yöneldim. Kahrolası çakmağı bulamadım. Suyu açtım tam o anlarında birinden bi çalınışla.. Ocagı yaktım. Sonra n’apacagımı unuttum. Hah. Kahve yapacaktım! Bir de sigara yakacaktım. Önce hangisini yapacağıma karar veremedim. Cezveye fincan adedince su yüklemesi mi yapsaydım yoksa ağzımda benimle birlikte dakikalardır dönen kararsız kalmış sigarayi yakmak için bel hizama egilip onu da kendimi de az önceki telefon konuşmasını da seni de anıların topunu da yaksamıydım? Add a comment

Ölüm ve Ölümle İlgili Düşünceler

 • PDF
Kardelen Uysal

Irvin Yalom, ölüm korkusuyla yaşamanın olumsuz bir etkisi olduğunu söyler. Ama aynı zamanda ölümün bilincinde olmamız da, hayatımızı boşuna ve anlamsızca tüketmemizi engeller diye ekler. Ölümün farkına vararak yaşamak, küçük şeyleri büyütmeyi engeller ve ayrıca, yaşamımızı daha yaratıcı bir hale sokmamız için bize itici güç oluşturur. Freud, zamanında Prenses Bonaparte'e yazdığı mektupta " Kişi, yaşamını sorguladığı an, hastadır." demiştir. Buna karşın Victor Frankl, "Ama ben yaşamın anlamını merak eden bir insanın, insanlığını kanıtladığına inanıyorum." demiştir. Hayatımızı anlamlandırabilmek ise yemek içmek kadar önemli bir mevzudur aslında. Bu yüzden insanlar inandıkları şeyler uğruna, bir dava adına ölebilirler.  Add a comment

Sherlock Holmes

 • PDF
Yağmur İysen

Önceleri, o sadece yaşayan bir roman karakteriydi.Okuyucuyla bütünleşmesinin ardından hayata,hayattan sinemaya,sinemadan tv dizilerine kadar aktı.

Albay Ross,dostuma karşı hissettiği güvensizliği belli eden bir bakışla duruyordu, ama müfettişin yüzü merakla doluydu.

''Bunun önemli olduğunu mu düşünüyorsunuz?''diye sordu.

Add a comment

Bu Hafta Herkesin Ellerine Sağlık!

 • PDF
Reklam

Dünya’da ilk kez 2011 yılında Türkiye’de kutlanan Hijyen Günü, bu sene 16 Ocak’ta Dettol önderliğinde kutlandı. Türk Pediatri Kurumu Başkanı Prof. Dr. Fügen Çullu Çokuğraş’ın söylediği gibi doğru el yıkama çocukluk yaşlarında edinilir ve bir ömür boyu devam eder. Bu nedenle, Dettol çocuklarınıza bir ömür boyu taşıyacakları 6 adımda el yıkama alışkanlığı kazandırmaya 16 Ocak Hijyen gününde başladı. Ellerine sağlık! Hijyen haftamız kutlu olsun!

Add a comment

Dünyanın En Saçma Türü: İnsan

 • PDF
Kardelen Uysal

Bir canlıya sahip olduğunu sanan tek canlı türü insandır sanırım. Çocuk doğurup, doğurduğu çocuğu hayalindeki insana dönüştürmeye çalışan canlı da insan, hayvanları kafese kapayan ruh hastası canlı da insan. Kendi minik keyiflerinden trajediler doğmasına aldırmayacak kadar bencil olabilen tek canlı türü de insan, sahip olduğundan çok daha fazlasıyla ne yapacağını bilmemesine rağmen başkalarının hayatlarını yıka yıka hep daha fazlasına sahip olmaya devam eden de yine insan.

Add a comment

Aldatılma Acısından Nasıl Kurtulunur?

 • PDF
Kardelen Uysal

Aldatılmak bir ilişkide insanın başına gelebilecek en talihsiz olaylardan biridir ve geleceğimizde, paranoya, güvensizlik gibi etkiler oluşturabilir. Aldatıldığımız zaman genel olarak neler hissederiz? En başta inciniriz ama çok. Sonra güvenimizi kaybederiz hem insanlara hem kendimize. Bir başkasına tercih edilmiş hissettiğimiz için değersizlik hissi sarar her bir yanımızı. Önce kendimizi sonra karşımızdakini ya da önce karşımızdakini sonra kendimizi suçlarız. Ama illa suçlarız işte bir şekilde birini. Dünyayı komploların döndüğü fink attığı bir yer olarak görmeye başlar umutsuzlaşırız.

Add a comment

2000'li Yılların En İyi Yabanci Tv Dizileri

 • PDF
Yigit Kilitoglu

1. Battlestar Galactica (2004–2009)

Benim naçizane fikrime göre gelmiş geçmiş en iyi tv dizisidir. 70lerde yayınlanmış olan ilk versiyonundan büyük farklılıklar gösteren 2004 yapımı yeni versiyonu, üst düzey oyuncu kadrosuyla, hali hazırda kült olan bir seriyi efsaneler arasına taşıdı. Amiral Adama rolünde ilk seride Lee Adama'yı oynamış olan Edward James Olmos, televizyon oyunculuğundan çok daha büyük işleri hakettiğini bir kez daha kanıtlamış.

Add a comment

GameFest, Sony PlayStation’ın gerçekleştirdiği ilk resmi PlayStation festivali!

 • PDF
Reklam

Oyun severleri ve eğlence tutkunlarını bir araya getiren Sony PlayStation GameFest, oyun dünyasının fantastik kurgusunu, parti atmosferiyle birleştiriyor. Ortaya oyun ve gerçeği bir arada sunan, şimdiye kadar hiç deneyimlenmemiş yeni bir eğlence anlayışı çıkacak.

Festivalin ilk akşamı elektronik müziğin başarılı ismi Bedük’le taçlanıyor. Bedük tüm oyun ve eğlence tutkunlarını şarkılarıyla coşturarak Sony PlayStation Gamefest heyecanını doruk noktaya taşıyacak.

İki gün boyunca başta FIFA 13 ve PES 13 büyük turnuvaları olmak üzere efsaneleşmiş ve yepyeni PlayStation oyunları katılımcıları birer GameFest tutkunu haline getirecek.

Kozlarını paylaşıp adını altın harflerle oyun tarihine yazdırmak isteyen futbol severler, PES 13 ve FIFA 13’te marifetlerini gösterecek. DanceStar Party Hits, Sports Champions 2 gibi PlayStationMove oyunlarıyla ve WipEout: 2048 ile PS Vita'da anlık yarışmalar düzenlenecek. Bütün PlayStation oyunlarının doyasıya oynanacağı eşi benzeri olmayan bir deneyim yaşanacak.
PES 13 ve FIFA 13 turnuvalarında ilk dörde girenler linkteki muhteşem ödülleri kazanacak!


http://www.playstationgamefest.com/index.php/app/awards


İki gün sürecek nefes kesen karşılaşmalar, fantastik anlar, Dinamo FM DJ’leriyle kesintisiz eğlence, üniversiteli amatör grupların canlı performansları ve profesyonel dans şovlar GameFest’i unutulmaz bir festivale dönüştürecek.

www.playstationgamefest.com
www.facebook.com/playstationtr
www.twitter.com/playstationtr

 

 

 

 

 

 

Bir bumads advertorial içeriğidir.

Add a comment

Baska Dergi Site Haritası

Günlük Gazeteler

 • Hürriyet
 • Milliyet
 • Sabah
 • Akşam  
 • Cumhuriyet
 • Posta
 • Radikal
 • Zaman
 • Haber Türk
 • Vatan

Sağlık

Düşünce

Seyahat

Kültür Sanat

Spor

Kısa Kısa Kitap

Dağı Delen Irmak

Book Review

Dağı Delen Irmak, Kemal Karpat’la yapılmış bir “nehir söyleşi”. Kemal Karpat, bu kitapta, tarihin anlam ve önemini, kendine özgü bir uslupla, herkesin anlayabileceği arı duru bir Türkçe ile  anlatıyor.